For medlemmer

Åbne turneringer i Europa

Liste med åbne turneringer i Europa.
Opdateres løbende af Curling Calendar.

Bonspiels

12th Belchatow Open

Thu 24 Nov to Sun 27 Nov
Belchatow, Czaplinec, Belchatow, 97-400, Poland
Fun & sociable bonspiel

Bygdøy Broomstacking 2022/23

Fri 25 Nov to Sun 27 Nov
Bygdøy Curling Club, Huk Aveny 45, Snarøya Curlinghall, Langoddveien, Oslo, 0287, Norway
Cashspiel / competitive bonspiel

Hamburg Junior Open

Fri 25 Nov to Sun 27 Nov
Hamburg, Germany
Fun & sociable bonspiel

64° Dolly Cup

Fri 25 Nov to Sun 27 Nov
Route de Sous-Moulin 39A, Thônex, 1226, Switzerland
Fun & sociable bonspiel

Goodwill Bonspiel

Fri 02 Dec to Sun 04 Dec
Winnipeg, MB, Canada
Fun & sociable bonspiel

2023. Hungarian Curling Mixed-doubles Championship C League

Sun 04 Dec to Sun 11 Dec
Kamaraerdei út 12-14., Budapest, 1112, Hungary
National championships

VENTSPILS CHRISTMAS CUP 2022

Sat 10 Dec to Sun 11 Dec
Sporta street 7/9, Ventspils, Ventspils, LV-3601, Latvia
Fun & sociable bonspiel

12th Jeti Cup 2023

Fri 06 Jan to Sun 08 Jan
14 Varraku, Tallinn, 37, 13917, Estonia
Fun & sociable bonspiel

88th Annual Sewell Ladies' Bonspiel

Sun 08 Jan to Wed 11 Jan
392 Notre Dame, Montebello, QC, J0V 1L0, Canada
Fun & sociable bonspiel

ZBRASLAV OPEN 2023

Thu 12 Jan to Sun 15 Jan
Pod třešňovkou č. ev. 234, Prague 5 - Zbraslav, 15600, Czech Republic
Fun & sociable bonspiel

Berlin Curling Cup 2023

Fri 13 Jan to Sun 15 Jan
Glockenturmstraße 14, Berlin, 14053, Germany
Fun & sociable bonspiel

Curling Brno Open 2023

Fri 20 Jan to Sun 22 Jan
Lazaretní 9, Brno, 615 00, Czech Republic
Fun & sociable bonspiel

Gefle Mixed Doubles Cup

Thu 26 Jan to Sun 29 Jan
Sanatorievagen 1, Gavle, 80646, Sweden
Fun & sociable bonspiel

2023. Hungarian Men's and Women's Curling Championship "B" League

Fri 27 Jan to Sun 05 Feb
Kamaraerdei út 12-14., Budapest, 1112, Hungary
National championships

31st Savona Crystal Stone Challenge Cup 2023

Fri 10 Feb to Sun 12 Feb
Komarkova 12, Prague, 14000, Czech Republic
Cashspiel / competitive bonspiel

The DRAG Effect

Thu 16 Feb to Sun 19 Feb
146 Roosevelt Road, Villa Park, IL, 60181
Fun & sociable bonspiel

2023. Hungarian Youth Mixed-doubles Curling Championship

Fri 17 Feb to Sun 19 Feb
Kamaraerdei út 12-14., Budapest, 1112, Hungary
National championships

Frisian Curling Cup 2023

Fri 17 Mar to Sun 19 Mar
Fryslânplein 1, Leeuwarden, 8914 BZ, Netherlands
Fun & sociable bonspiel

43ème Viry Cup

Sat 18 Mar to Sun 19 Mar
31, avenue du Général de Gaulle, viry-châtillon, 91170, France
Fun & sociable bonspiel

2023. Hungarian Youth Curling Championship

Fri 14 Apr to Sun 23 Apr
Kamaraerdei út 12-14., Budapest, 1112, Hungary
National championships