For medlemmer

Åbne turneringer i Europa

Liste med åbne turneringer i Europa.
Opdateres løbende af Curling Calendar.

Bonspiels

Riga International Curling Challenge

Fri 24 Sep to Sun 26 Sep
Bikernieku iela 121H, 52-k1, Riga, LV-1021, Latvia
Cashspiel / competitive bonspiel

15th Trofeu Internacional Vila de Puigcerdà

Fri 08 Oct to Sun 10 Oct
Club Poliesportiu Puigcerdà, Avinguda Ramon Condomines, Puigcerdà, GI, 17520, Spain
Fun & sociable bonspiel

17th Tallinn Cup 2021

Thu 14 Oct to Sat 16 Oct
Varraku 14, Tallinn, 37, Estonia
Fun & sociable bonspiel

WCT Latvian International Challenger

Thu 21 Oct to Sun 24 Oct
3 Stadiona street, 121H, Tukums, Latvia, LV3001, Latvia
Major cashspiel

33th Touring-Trophy Biel-Bienne

Fri 22 Oct to Sun 24 Oct
TISSOT Arena, Boulevard des Sports 30, Biel/Bienne, 2504, Switzerland
Cashspiel / competitive bonspiel

Curling Brno OPEN 2021

Fri 22 Oct to Sun 24 Oct
Lazaretní 1, Brno, 61500, Czech Republic
Fun & sociable bonspiel

Norway Open MD 2021

Fri 22 Oct to Sun 24 Oct
Hansrudvegen 2B, Stange, 2335, Norway
Fun & sociable bonspiel

Tårnby Cup 2021

Fri 05 Nov to Sun 07 Nov
Røllikevej 3, Kastrup, 2770, Denmark
Fun & sociable bonspiel

59. St.Galler Kanne 2021

Sat 06 Nov to Sun 07 Nov
Zürcherstrasse 152a, St.Gallen, 9000, Switzerland
Fun & sociable bonspiel

WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup

Thu 25 Nov to Sun 28 Nov
Bikernieku iela 121H, 52-k1, Riga, LV-1021, Latvia
Cashspiel / competitive bonspiel

Belfast Open Doubles

Thu 02 Dec to Sun 05 Dec
211 Belmont Avenue (Route 3), Belfast, ME, 04915
Fun & sociable bonspiel

Bygdøy Broomstacking - 60 years anniversary tournament

Fri 03 Dec to Sun 05 Dec
Huk Aveny 45, Oslo, 0287, Norway
Cashspiel / competitive bonspiel

6th International Tournament Jass CC

Sat 11 Dec to Sun 12 Dec
Piazza 1 Maggio, Sesto San Giovanni, MI, 20099, Italy
Fun & sociable bonspiel

5. IRON TROPHY 2022

Thu 06 Jan to Sun 09 Jan
Stadtplatz, Steyr, 4400, Austria
Cashspiel / competitive bonspiel

Quebec International Bonspiel International de Québec

Sat 22 Jan to Wed 26 Jan
C.P. 70083, Succursale Québec Centre, QUÉBEC, QC, G2J 0A1, Canada
Fun & sociable bonspiel

Curling Brno CLASSIC 2022

Fri 28 Jan to Sun 30 Jan
Lazaretní 1, Brno, 61500, Czech Republic
Fun & sociable bonspiel

WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup II

Thu 07 Apr to Sun 10 Apr
Bikernieku iela 121H, 52-k1, Riga, LV-1021, Latvia
Cashspiel / competitive bonspiel

San Prudencio Curling Cup 2022

Fri 22 Apr to Sun 24 Apr
Paseo de la Biosfera 2, Vitoria-Gasteiz, VI, 01013, Spain
Fun & sociable bonspiel

Curling Brno OPEN PLUS 2022

Fri 22 Apr to Sun 24 Apr
Lazaretní 1, Brno, 61500, Czech Republic
Fun & sociable bonspiel